4-1-4-1 Taktiği – M. United Kariyeri


Hızlı Kanatlar: Bu Taktikte Hızlı Kanatlara Çok Hızlı Kanatların Rakibi Ekarte Edip İçeriye Sokulup Forvete Pas Atmaları Önemli. İşte Bu Taktik Sanki Manchester Unıted Kadrosu İçin Yapılmış.Bu Bölgede Greenwood, James Ve Alexis Size Katkı Sağlayacaktır.

Stoper Niteliğinde Libero: Bu Taktikte Ben Açıkçası Size Önerdiğim Oyuncu Tarzı;

  • Yavaş
  • Kuvvetli
  • Ayağı İyi Bir Libero

Bir Stoper Gibi Benim Verdiğim Bu Taktikte Top Sizdeyken Topu Kanatlara Atın Çünkü Bu Tarz Liberolar Hücuma Katkı Vermez. Savunma Ağrılıklıdır.Bu Bölgede Pogba’yı Kullanabilirsiniz.

Orta Saha: Orta Sahalarınız Çalım Atabilen,Hızlanması İyi,Sakin,Ve Ayağı İyi Olması Lazım Ki Hücuma Hızlı Çıkabilin.Orta Sahalarınızı Genç Oyunculardan Seçin Çünkü Yaşlı Futbolcular Çabuk Yorulur Ve Orta Sahanızda Bir Yavaşlamaya Neden Olur.Bu Bölgede Yaşlı Olarak Mata Size Katkı Sağlayacaktır.

Bekler: Bu Taktikte Beklerinizi Hızlı Oyunculardan Ve Savunması İyi Oyunculardan Seçin Yani Çift Yönlü Bek Olsun.Bekleride Genç Seçin Çünkü Tecrübe Ettiğim Kadarıyla Gençler Daha İyi Katkı Sağlıyor.Burada Transfer Yapmalısınız. Çünkü Unıted’in Bekleri Bu Taktiğe Uyumlu Bir Oyuncu Yok.Bu Bölgede Scout Transferi Yapabilirsiniz..(Benim Önerim Jordan Lukaku)

Santrafor: Ben Bu Taktikte Çalışkan Bir Forvete Gerek Duymadım Çünkü Bu Taktikte Forvetin İşi Sadece Topa Vurmak.Diğer Adamlar Zaten Topu Forvetin Aayağına Al Da At Diyeceklerdir.Bu Bölgeye Yedek Olarak Transfer Yapabilirsiniz. Lukaku İyi Bir Santrafor Bu Taktikte.(Ben Huntelaar’ı Aldım İyi Katkı Yaptı.)(Ya Da Farklı Olarak Greenwood Bir Seçenek.)

Stoper: Bu Bölgede Söyleyecek Fazla Bir Şey Yok.Kimi Koysanız Oynar.

Benim Bu Taktikte Ve Dizilişte İlk 11’im;


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum