“89. Dakika’da Devre, 90+4’te Maç Biter!”


0
1 Paylaşım

Başlık biraz garip olabilir ama mükemmel bir geri dönüş taktiği ile sizlerleyim. 4 farklı takım ve farklı oyuncularla deneyip saatlerce üzerinde çalıştığım bir taktik. Aşağıda detayları paylaşıyorum. Tıpkı Milli takimimizin Çeklere, Hırvatlara yaptığını, Manchester’in son 45 saniyede Munihe yaptığı zulmü, 2005’te Maccaronili Middlesbrough’un UEFA Kupası’ndaki efsane dönüşlerini neden yapmayalım?

Burada aslında 2 püf noktamiz var, stoper ve ön liberolar… Takım hücumdayken kontralar yiyebiliriz, stoperimizin hızlı ve güçlü olması çok önemli, ağır bir stoperle işiniz çok zor. Ben burada gerekirse hızlı bir bek kullanıyorum. Ön libero da ise hava, hız, top kapma en büyük kriterlerimiz oyunun her alanında bu ikili olacağı için direnci tutacaktır.

Hücumdaki en son adamımız Pivot Santrafor, sürekli doldur boşalt yapacağımız için hava topu indirmesi önemli, teknik bilgisi şut gibi kriterleri atamiyoruz onda, hava topu kabiliyeti ve güçlü olması… Hatırlayın Galatasaray’ın 2008 şampiyonluğunda Hakan Şükür ceza sahasını karıştırır, Ümit Karan ya da Necati cezayı keserdi…

Ve benim belki de gizli bölgem OOS dediğimiz forvet arkası…

İyi bir şutör, teknik bilgisi minimum 15, ve güçlü bir OOS size ekstra işler yapabilir. Tabii bu taktiğe geçerken öyle bir anda rakibi yakalamalısınız ki fizik olarak bitirebilmelisiniz. İçeride 2-0 kaybettiğim maç icin rövanşta 90 dakika bu taktiği uygulayıp zamanlı değişikliklerle rakibi 3 golle elemiştim ama 60. dakikaya kadar da 2-0 geride girdiğim maçta 4 gol daha yemiştim. Yani fizik gücü etken…

Ben sizlerin de işe yarayacağı bir taktik olacağını düşünüyorum. En azından ümidi kaybetmeden son dakikaya kadar savaşmak hakkınız. Olumlu ve olumsuz görüşleriniz önemli.

İyi ve Bol FM’li sağlık dolu günlere… ♥️


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

0 Yorum