“Antrenman, Başarmanın Yarısıdır!”


Evet değerli hocalarım, bugün iyi bir antrenman nasıl yapılır? Ondan bahsedeceğim.

Mobil versiyonlarında PC kadar detaylı olmasa da, dokunuşlarla başarıya gidebilirsiniz. Mobil versiyonda takımdan çok oyuncu antrenmanları işimize yarayacak.

Odak rolü ve odak özelliği futbolcunun zayıf olduğu alanları geliştirmeye yarar, antrenman yoğunluğu ise ne kadar vakit harcayacağına. Sezon bitiminde yüksek yaparsanız iyi bir kondisyon ve güç kazandırabilirsiniz. Özellikle İngiltere gibi 3 günde bir maç olan yerlerde önemli futbolcularınıza o yoğun periyot zarfında, antrenman yoğunluğunu düşük ya da kolay seçerseniz hem kondisyon olarak futbolcunun daha diri kaldığını hem de özellik düşüşü göstermediğini görebilirsiniz. Takım antrenmanında ise futbolcuların nasıl bir oyun tarzına adapte olması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Yukarıda örnek koyduğum futbolcu aslen stoper ama fiziğinden dolayı kanatta daha başarılı olabileceğini düşünüp o yönde geliştirdik ve şu anda özellikleri hızla artıyor. Bazen futbolcu mevkisi değil de, sizin X mevkisinde daha başarılı olabilir düşüncesiyle geliştirme yaparsanız, pozitif yönde etki alabilirsiniz ve futbolcular antrenmanlara daha iyi tepki vereceklerdir.

Burada önemli bir konuda antrenör raporları. Eğer antrenör size 17 yaşında bir futbolcu bile “As takımda şiddetle değerlendirmelisiniz” derse kesinlikle değerlendirin. Özellik düşük diye aldanmayın, hata yapacaktır ama iyi bir idman programıyla da harika gelişimler gösterecektir.

Misal söylese bir şey var. 3 sezonda toplam 50 gol atan forvetimi, hızı ve orta açması iyi diye beke devşirmistim, 25’inden sonra. 4 sezon sonra dünyada yılın oyuncusu ödülünü almıştı. Burada sizin taktik, idman ve hoca yetenekleriniz de ön plana çıkıyor.. Umarım yararlı olur. Herkese bol FM’li, sağlıklı günler dilerim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum