Argentinosbahçe Kariyer Hikayesi


1. SEZON – DEĞİŞİM –

              Herkese merhaba. Yepyeni bir kariyer hikayesi ile daha karşınızdayım. Bu sefer ki çok daha farklı. Aslında sıradan bir kariyer olarak açıldı. Daha önce fmbagimlisi.com sitesinde paylaştığım 4-3-1-2 Çift Mezzala Taktiği, Fenerbahçe üzerinde denemek için yeni kariyer başlattım fakat ligin ilk sezonun devre arasında takıma üst üste 3 Arjantinli oyuncu transfer etmemle beraber, bir fikir belirdi ve o andan itibaren takıma Arjantin vatandaşı harici yabancı oyuncu transfer etme yasağı koydum. Tabii bu yasağı koyana kadar 2-3 transferimiz olmuştu, onları da görmezden geleceğiz yapacak bir şey yok.

               Takımdan size biraz bahsedeyim; finansal olarak rezalet durumda. Ali Koç’un misafiri gelse çay alacak para yok. Tabii gelir gelmez Dirar ve Zajc ile yolları ayırdık ve kaynak yarattık. İlk transfer döneminde para harcamadık. Coentrao’yu bedelsiz ve Gouiri’yi 2 yıllık kiraladık, 20 milyon Euro opsiyon ile. Meblağın bu kadar yüksek olmasının sebebi yüksek ihtimalle oyuncunun potansiyeli bu kariyerde çok yüksek çıkmış olması (ki zaten kariyerin devamında nasıl bir canavara dönüştüğünü göreceksiniz.) Taktiğimi burada tekrar anlatmayacağım. İsteyen arkadaşlar, https://www.fmbagimlisi.com/fm20-4-3-1-2-cift-mezzala-taktigi-atalanta-kariyeri/ linkinden taktiğe ulaşabilirler. Tek farklı durum var. Bu kariyerde iki mezzala da hücum rolünde. Daha önceki kariyerde soldaki hücum sağdaki destek idi. Geri kalan her şey aynı uygulanmıştır.

Taktik

İlk Sezon Transferleri

             Devre arasına kadar takım çok güzel futbol oynamadı ama üst sıralarda gezindik sürekli. Devre arasında Arjantin kuralımız başladı. Takımın bu şekilde aynı milletten oyuncularla daha kompakt bir takım oyunu sergileyeceğini düşündüm. Transfer kısıtlaması olduğundan ilk etapta tanınmış oyunculara gittik mecburen. Almada, Cufre, Franco ve Zaracho kadroya katılırken Isla, Mevlüt, Coentrao, Kruse, Ciğerci ve Jailson ile yolları ayırdık ve sağlam bir para kazandık.

İlk Sezon Fikstür ve Puan Durumu

2. Sezon – Rüyadan Erken Uyandık –

             Çok hızlı girdik transfer sezonuna. Elimizdeki para edecek herkes ile yolları ayırdık, Muriqi hariç. Çok da güzel nakit akışı sağladık kulübe. Matias Palacios, Belmonte, Ahmed Kutucu, Ravil Tagir, Facundo Mura gibi birçok oyuncuyu kulübe kattık. Transferin son günü Fiorentina, Serdar Aziz’e 20 Milyon Euro nakit verince hemen sattık, apar topar son dakika Koray Günter’i aldık takıma. İlk 1.5 sezon harikalar yaratan Gouiri’yi de daha sonradan getirisi yüksek olacağına inandığım için opsiyonunu kullanıp 20 Milyon Euro’ya devre arası bonservisini aldık.

             Gelelim neden rüyadan uyandık dememe. Şampiyonlar Ligi’nde öyle bir gruba düştük ki ilk gördüğümde sadece güldüm. Barcelona, Dortmund ve Lazio ile eşleştik ama peri masalı tam da burada başladı. Grupta maçlar tamamlandığında sonuç şu şekildeydi ;

             Tek beraberlik de son maçta 10 kişi kaldığım Lazio karşısında. Barca ve Dortmund’u içeride ve dışarıda yendik, inanılmayacak bir biçimde. Maçların görüntüleri de fikstür sırası ile şu şekilde;

             Bu kadar efsane bir grup etabı ardından ne beklersiniz? 2. bitiren orta seviye bir takım ile eşleşip önce çeyrek finale, belki bir kura şansı ile oradan da yarı finale uzanabiliriz diye düşündüm ama grubunu 2. bitiren oyunun nirvanası Liverpool ile eşleştik! İki maçta da mağlup olarak elendik. Aldığımız tüm bu sükseli sonuçlar çöp oldu anlayacağınız.

             2. sezon fikstür ve puan durumu da şu şekilde oluştu ;

KARİYERİN DEVAMI İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum