Az Bilinen Oyuncu Tavsiyeleri


3
2 Yorum, 1 Paylaşım, 3 Beğeni

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; bu yazı çoğu sitede yer alan klasik wonderkid listeleri gibi bir yazı değildir. Bu yazıda yer alan oyuncular çoğunlukla ucuz, genç ve nispeten daha az tercih edilen oyuncular. Üst düzey bir kulüp yönetmiyorsanız; artık her yerde yer alan klasik ve aynı isimlerden sıkıldıysanız ve artık daha farklı oyuncular denemek istiyorsanız, bu yazı işinize yarayacaktır. Hazırsanız oyuncu önerilerine başlayalım.

1) Carlo Holse

Pozisyon: Sağ Kanat/Forvet

Yaş: 20

Takım: FC Kopenhag

Not: Sağ kanat ve sol ayak kombinasyonu hem günümüz futbolunda hem de FM’de az bulunan ve aranan bir kombinasyon. Orta sınıf, sınırlı bütçeli takımlara özellikle önerilir. 1.5 M € gibi bir fiyata transferi bitirip, 2 yıl içinde 9-10 M €’lara satabilirsiniz. Maaşı uygun.

2) Felix Passlack

Pozisyon: Sağ Bek

Yaş: 21

Takım: Borussia Dortmund

Not: İlk sene Dortmund kendisini kiralık olarak gönderiyor. Gayet dengeli bir sağ bek, hücum ve savunmada her zaman belli bir verimde oynuyor. 3 M € gibi bir bedelle kadronuza katıp uzun yıllar yararlanabilirsiniz.

3) Lázaro Vinícius Marques

Pozisyon: Forvet / On Numara

Yaş: 17

Takım: Flamengo

Not: 2 M € gibi bir bedelle , bu wonderkid’i kadronuza katabilirsiniz. 1 sene takımda tutup düzgün antrenörler ve mentorlarla geliştirmenizi, sonra kiraya yollamanızı öneririm. 2 senelik gelişim/yatırım sürecinin sonunda kendisinden yararlanmak daha faydalı olacaktır.

4) Jean Marcelin

Pozisyon: Stoper

Yaş: 19

Takım: AJ Auxerre

Not: Oyunu ilk transfer dönemine ve ilk ‘’patch’’e göre oynuyorsanız hemen kapmaya çalışın. Eğer son ‘’patch’’ e göre oynuyorsanız, oyuncuyu Monaco devre arası aldığı için sadece kiralayabilirsiniz. Fiziksel özellikleri gayet iyi ve gelişime açık bir oyuncu. Sezgileri de oyununu öne çıkaran önemli noktalardan. Alıp, geliştirdikten sonra çok yüksek para kazanabileceğiniz bir oyuncu.

5) Gustavo Assunção

Pozisyon: Defansif Orta Saha

Yaş: 19

Takım: Famalicao

Not: Zamanında Atletico Madrid alt yaş kategorilerinde forma giyen bu oyuncu, istenen patlamayı yapamamış oyunculardan. 1.5m€ gibi bir piyasa değeri var. Gözleri üzerinde tutmaktan ve denemekten zarar gelmez. Defansif meziyetli katı bir oyuncu arıyorsanız. Kendisi riske girilebilecek bir profil.

6) Matias Arezo

Pozisyon: Forvet

Yaş: 16

Takım: River Plate U19

Not: Sözleşmesi 2021’de bitiyor gibi gözükse de kulübü uzatacaktır. 16 yaşında bir profil için son derece iyi değerlere ve potansiyel gelişime sahip bir oyuncu. Fiziksel ve teknik kapasitesi üst düzeyde. 1.2 M €’ya tazminat bedelini ödeyerek oyunun başında kendisini kadronuza katabilirsiniz. Bütün kulüp düzeylerinde yapılabilecek mantıklı bir transfer olacaktır.

7) Yan Eteki

Pozisyon: Defansif Orta Saha / Merkez Orta Saha

Yaş: 22

Takım: Granada

Not: Orta veya alt seviye bir takımda 6-8 numarada cebinizi yakmayacak bir oyuncu arıyorsanız, doğru kişidesiniz. Teknik özellikleri zayıf, kaleden ve oyun kurulumundan bağımsız oynatılması gereken bir oyuncu. Ancak fiziksel ve zihinsel özellikleri çok iyi. Orta sahada çalışkan, mücadeleci ve yırtıcı bir savaşçı isteyenler Yan Eteki’ye bakabilirler.

8) Kingsley Michael

Pozisyon: Merkez Orta Saha

Yaş: 20

Takım: Bologna

Not: Özel yeteneği ve hızı onu cazip hale getiriyor. Oyuna 5 M € gibi bir piyasa değeri ile başlıyor. Gözleri üzerinde tutmak ve uygun şekilde kadroya katmak mümkün. Daha ana rollerde değil de tamamlayıcı rollerde kullanılırsa hem gelişimi hızlanacaktır hem de yüksek verim alınacaktır.(Forvet arkası oynatmak yerine daha geride, merkezde roller vermek gibi)

9) Pierre Kunde

Pozisyon: Merkez Orta Saha

Yaş: 23

Takım: Mainz

Not: Oyuncu geçen sezon Mainz’a 8 M € karşılığında gelmişti. Sezon başı 4-5 M € gibi bir bedelle almak denenebilir. Olmuyorsa devre arasında tekrar deneyin. Çok uygun maaşa kadronuzda verim verecek tam bir ‘’box to box’’ oyuncusu.Çalışkanlığı, topsuz alan bilgisi ve üst düzey fizik kapasitesi ile orta sahanızı domine edecek bir oyuncu.Her türlü taktik dizilişinizde farklı rollerde verim alabilirsiniz.

10) Cristo

Pozisyon: Forvet/10 Numara/Sol Kanat

Yaş: 21

Takım: Huesca

Not: Herkes kadrosunda joker eleman ister. İşte aradığınız joker elemanlardan biri Cristo. 21 yaşındaki genç oyuncunun ana mevkisi forvet olsa da, forvet arkası ve sol kanat rollerinde de son derece becerikli. Dezavantajı ise, net bir santrfor, net bir kanat veya net bir forvet arkası olmaması. Tekniği , topsuz alanı , hızı çok iyi ve özel yetenekleri olan bir futbolcu. Gayet uygun bonservis bedellerine ve maaşlara kadronuza katabileceğiniz bir oyuncu.

Bu oyuncu listesini sitemiz için hazırlayan The Manager’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Yazar: @managerthegreat


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3
2 Yorum, 1 Paylaşım, 3 Beğeni