Bu Türk Gençler Sizi 10 Sezon Rahat Ettirecek


Bugün sizlere müthiş bir yazı ve inceleme paylaşacağım. Günümüzdeki genç cengaverlerin 10 sezon sonraki durumları. Hepsini bir takıma toplayabilirseniz, 10 sezon sizi götürebilir.

Altay Bayındır (By Anti-Penaltı)

İlk konuğumuz kaleci Altay Bayındır…

Özelikle genç kaleci arayanların tercihi. Bir dönem benimde kullandığım Altay özellikle bire bir hakimiyeti ve cesaretiyle size çok maç kazandırır. Milli takımı yönettiğim şu sıralarda penaltılara giden maçlarda kazandım gözüyle bakıyorum. Çünkü Altay, penaltı yemiyor. Değerini bir ara 100 milyon Euro’ya kadar çıkaran Altay kesinlikle tercih edebileceğiniz bir isim.

Merih Demiral (Demir Adam)

Merih için fazla bir şey yazmaya gerek görmüyorum aslında…

Özellikle zihinsel yeteneği onun ne kadar harika bir futbolcu olduğunun kanıtı. Gittiği her takımda banko oynayan Merih, 35 yaşına kadar aynı performans verecek kalite de bir stoper. Her maç harika bir oyun ortaya koyan Merih bu yazılarımızın en iyilerinden.

Zeki Çelik (Savunma Örgüsü)

Benim en beğendiğim savunmacılarından biri Zeki Çelik , beğenme sebebim savunmanın her yerinde mütevazi bir şekilde oynaması…

Sağ bek olmasına rağmen stoperde daha verimli olduğunu söyleyebilirim. Ortalama bir kariyeri olan Zeki, oyunda çabuk düşüş gösteren futbolculardan biri…

Mert Müldür (Mütevazi)

Belki de oyunun en acayip savunmacılarından…
Ortalama performans gösterir ama hiç olmadığı anda da duvar olabilir.

Sağ bekte daha etkili oynadığını söyleyebilirim. Savunma yapmayı daha çok sevdiği için pek gole katkı veren bir bek değil. Ama çalışma ve mütevaziliği ile elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Cengiz Ünder (Hayal Kırıklığı)

Kariyerinin tamamını Roma’da geçiren Cengiz, bence oyunun hayal kırıklıklarından biri. Çalışmayı maalesef hiç sevmiyor.

Sağ kanatta daha etkili ama bencil bir futbolcu. Zihinsel olarak çok düşüş yaşıyor. Lig için ideal ama Avrupa’da her maça odaklanma sorunu çıkartabilir sizlere.

Abdülkadir Ömür (Maestro)

Kesinlikle tavsiye edeceğim oyuncularından biri Abdulkadir Ömür…

Özellikle başarıya aç bir takımda 10 numara ve 8 numara ihtiyacınızı Abdulkadir fazlasıyla giderecektir. Sol açık ve 10 numara mevkileride çok başarılı oynayan Abdulkadir, sıkıştığında maçlarda da 6 numara görevi görüp yeteneği ile orta sahayı da ayakta tutabilir.

Ahmet Kutucu (Sürpriz Kutu)

Ve çok enteresan bir isim sizlerle. Ahmet Kutucu. Gördüğüm en mütevazi ve en müthiş adam. Milli takımın vazgeçilmezi ve ucuz yollu forvet arayanların tercihi. Özellikle gizli forvet terimini çok iyi uygulayan Ahmet Kutucu, adeta bir beton gibi güçlü…

Özellikle yavaş rakiplere karşı gücüyle ve süratiyle size birçok maç kazandırır. Az atar ama öz atar. Kesinlikle tercihiniz olmalı. Hem lig hem de Avrupa’da sizi götürür. Ahmet Kutucu’yu ben Johan Elmander’e benzetiyorum.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum