FM 20- Hertha Berlin Kariyeri 9. Bölüm


SEKİZİNCİ BÖLÜME GİTMEK İÇİN TIKLA!

Kederli günler olsa da bazen…

Dortmund maçının ardından moral bulmak için kazanmamızın şart olduğu maçta Zeki Çeliğin ceza sahası dışından muhteşem bir vuruşuyla 1-0 öne geçtik. Hemen ardından gelen ortaya kafayı vuran Ndicka ilk yarının skorunu tayin etti. 73üncü dakikada Kohr’ın vuruşuyla 2-1 geriye düştük. Sonrasında kaybedecek birşeyimiz kalmadı mottosuyla 2 stoperimiz hariç herkesi hücuma attık ve Zeki’nin asistinde sol bekimiz Plattenhardt’ın attığı gol ile 1 puanı alabildik.

Freiburg maçında ilk golümüz Zeki Çeliğin asistinde geldi. Sonrasında maçın kontrolünü elimize alarak Freiburg’un elini , kolunu bağladık. 50inci dakikada bulduğumuz golden sonra rölanti ye bağlanan maçta başka gol sesi çıkmadı. Geriye kalan 2maçtan 6 puan alarak bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirmeyi hedefliyoruz.

Yönetim yeni sezonda kullanacağımız bütçeyi duyurdu.

Leverkusen karşısında ilk 25 dakika etkili bir oyun sergilesekte aradığımız golü bir türlü bulamadık. 31inci dakikada hakem Deniz Aytekin’in aşırı gülünç bir pozisyonda penaltı kararı vermesi ile Leverkusen golü attı. İkinci yarıya modumuzun düşmesi ile devam ederken Volland’ın golüyle bütün umutlarımıza kilit vuruldu.

Galibiyet ile başladığımız Bundesliga 1.Sezonunu galibiyet ile kapatıyoruz. Maçın hemen başında Embolo’nun penaltıyı direğe nişanlaması Gladbach takımının moralini düşürdü. Grujic’in harika füzesiyle 1-0 öne geçtik. Elli altıncı dakikada penaltı noktasına gelen Piatek takımımızın ikinci golünü attı. Sezonu ikinci sırada tamamlamamız beni mutlu etti.

Bayern Hegemonya‘sı yıkıldı ! 7 yıldır süren Hegemonya’yı yıkan Dortmund artık Bayern serüvenine bir son verdi. Umarım gelecek sezon bizde şampiyon oluruz ve artık Bundesliga da işlerin farklı yürüdüğünü tüm dünyaya kanıtlarız. Kendimi eleştirecek olursam ; Sıralamanın altında olan takımlara karşı oynadığımız maçlarda kaza puanları bırakmamız çok büyük bir sorun olmayabilir ancak şut çekemediğimiz , pozisyon bulmakta çok zorlandığımız maçlar canımı sıktı. Umarım yeni sezonda yaptığımız hamleler ile bu duruma çare bulabiliriz. İlk sezonun son bölümü yani onuncu bölümde takımımızın istatiklerini paylaşacağım. Sonraki bölümde görüşmek üzere. ^^

ONUNCU BÖLÜME GİTMEK İÇİN TIKLA!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!