Sakaryaspor Kariyeri 2. Bölüm


İlk yazıda devre arasında 2. Lig Kırmızı Grup’ta liderdik. Şu an 2. sezonunu bitirdiğim kariyerin kısa özetlerini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım ilginizi çeker

İlk olarak ilk sezon 2. Lig’den lider olarak çıktık ve hedefimiz olan 3 sezonda Süper Lig hedefine ulaşma yolunda büyük bir adımı atmış olduk.

İlk sezon istatistiklerimize baktığımızda fazla beraberlik alsak gibi gözükse de 2 mağlubiyet ve 34 maçta yediğimiz 20 gol ile iyi bir savunmamız olduğunu gördük.Ardından transfer dönemine geçtik. Tabii bütçemiz yok denecek kadar az ve üst ligden kulüpler en iyi oyuncularımızı almak istiyor ve kimisini de serbest kalma bedelleri yüzünden de aldılar.

Transfer döneminde Hücum hattına Barrero, Metehan, Alim Harlak, Ali Yaşar ve Vedat Bora’yı kattık. Geri kalanlardan da Soner Dikmen bildiğiniz gibi ilk sezon da Gençlerbirliği’nden kiralık oyuncumdu.

Satılan oyunculara gelirsek Berk Ünsal yönetim kabul etti, Barış Örücü için de yönetim araya girdi ve Berk Ünsal’ın gidişi kadro kalitesi olarak bizi bir tık aşağıya çekti ama sezon sonuna geldiğimizde bunun bir öneminin olmadığını görecektik.

Medyanın tahminine göre 17. olacaktık. Açıkçası ligde kalmamı beklemiyorlardı ama takımıma güveniyordum. Diziliş olarak 4-1-2-3 DOS Geniş, 4-4-2 ve 4-4-1-1 zaman zaman ufak oynamalar yaparak sezona devam ettik. İkinci sezondan bazı fotoğrafları atıp alta da yorumlamasını yaparak kısa bir sezon özeti geçerek yazımı noktalayayım.

Büyük bir sürprize imza atarak ligi 4. sırada bitirdik! Kupada Beşiktaş’ı eledikten sonra az daha Galatasaray’ı da eliyorduk ama olmadı. Barrero ve Vedat Bora iki yeni transferimiz mükemmel performanslara imza atarak Süper Lig’e yükselmemizde pay sahibi oldular. Süper Lig kadro planlamasında 6 yabancı ve geri kalan oyuncuların Türk olduğu bir kadroyla bakalım neler yapacağız? Görüşmek üzere.

Kariyerimdeki bazı maçları merak ettiyseniz kanalımdan izleyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sifaci

0 Yorum