“Takıma Göre Taktik (Bu rehber tam size göre)


Herkese Mutlu Sağlıklı Fmli günler.

Bu yazımda size resimlerde de gösterdiğim gibi doğru taktik bulma rehberini anlatacagim. Birçoğumuzun muzdarip olduğu bir durum bu. Şunu soyliyim ben bu taktik için tam 2 sezon feda ettim ama buldum

Öncelikle nasıl oyun oynayacaksınız?Hücum mu kontrollu mu?Ben hücum sever biri oldugum için hep hücum taktikleri denerim. Ve kanat futbolu oynarım,buradan yola çıkıp anlatacağım.

Taktiginizi kafada planladından sonra ise koyuluyorsunuz. Merkez orta saha ikili ile oynayacaksınız kesinlikle biri Güçlü,seri ve dinamik olmalı. Kanatlarda aynı şekilde..

Şimdi size garip gelebilir. Sol bek hucumcu ve öndeyken sağ bek neden geride?

Eğer kontra yersek stoperden biri beki kapatacagi için sağdaki bek içeri kademeye girecek, hücuma çıkarken de aynı şekilde stoper sol beki kapatacak ve böylelikle açık olmayacacak bunu kendi denemelerinizle de bulabilirsiniz..

Taktiginizi oturttunuz ama istediğiniz verimi anlamadınız ,o halde maçı yavaş modda izleyelim. Diyelim ortasaha top yapamıyor mi?O halde tempoyu dusurecegiz, ve kısa sakın oynayacağız.. Yada ortasaha bosmu ? O zaman savunmayı öne atacaguz. Bu şekilde sabrederek bulacagiz. Doğru taktiği bulduktan sonra iş doğru oyuncuları almakda kaliyor. Mesela kanat forvet için, hız,hızlanma,topsurme bir kriterdir. Ama Kanat oyuncusunun en büyük kriteri Tekniktir. Şöyle özetleyelim; Onyekuru bir Kanat forvetken, Trabzonlu Abdulkadir kanat oyuncusudur, çünkü tekniğini kullanır gider atıp içeri kaçamaz. Bu artık sizin araştırma ve oyun yeteneğinizle alakalı bir durum.

Taktiği buldukdan sonra sürekli oynamaya devam edin. Kötü sonuçlar gelebilir sabredin, yukarıdaki taktikde 2 sezon feda edip, 2 sezon sonra şampiyonlar ligi ve lig şampiyonlugu kazanmistim..

Unutmayın, iyi bir taktik iyi futbolculardan olur. Ve her zaman takıma Göre Taktik size iyi sonucu verecektir…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum