Takımınıza YARDIMCI FORVET (Rafael Leo)


Bugünkü konuğumuz YARDIMCI FORVET bulamıyorum verim alamıyorum diyen dostlarımız için Milan’da oynayan LEO.

Açıkçası tam işinize yarayacak bir forvet. Yardımcı forvetin en büyük özelliği kanatlara girip top almak, tekli sistemde forvetinizi yardımcı yaparsanız maalesef gol atamazsınız. Ama fırsatçı golcü veya pivot kullanıyorsanız Leo tam size göre..

Makul denilebilecek bir fiyata Milan’dan aldığımız Leo, en büyük kabiliyeti hızı ve zekası. Olmayacak zamanlarda olamayacak işler yapabiliyor. Özellikle kanatlara inmesi kanatların da içeriye koşması kolay marke eden kurtarmasını sağlıyor. Büyük gelişim gösteren Leo’yu daha sonra yaratıcı konuma getirebilirsiniz. Ben o şekilde yaptım ve çok başarılı oldu.

Örnek vermek gerekirse, ilk geldiğinde Burak, Galatasaray’da yardımcı forvet durumundaydı, Umut Bulut Pivot santrafor, Drogba komple forvet ama Burak Beşiktaş dönemiyle birlikte fırsatçı golcü durumuna geldi. Leo’yu da aynı bu şekilde kullanabiliyoruz. En az 30 yaşına kadar gözü kapalı gidebileceğiniz, asla sorun çıkarmayan bir forvet. Eğer iyi bir pivotunuz varsa ve kanat futbolu oynuyorsanız, Leo yardımcı forvet için tek tercihiniz olmalı.

Sağlıklı ve FM’li günler dilerim…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum